ÖZEL EĞİTİM VE

REHABİLİTASYON

HİZMETLERİMİZ

Eğitim

PROGRAMLARIMIZ

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimizde, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar,  Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), Zihinsel Engelliler,  üzerine eğitim ve rehabilitasyon programlarımız mevcuttur.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimizden, Otizm, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Davranış Bozuklukları, Okula Uyum Sorunları, Sosyal ve Duygusal Gelişim, Zihinsel Engelliler, Öğrenme Güçlüğü, Down Sendromu, Disleksi, Özel eğitim ve Aile eğitimi konularında destek alabilirsiniz.

BİREYSEL

EĞİTİM

Tanı Özel Eğitim Merkezi ‘nde öğrencilerimizin ve ailelerimizin ihtiyaçları gözönüne alınarak; özel eğitim öğretmeni, pedagog ve psikologlarımız ile birlikte hazırlanan Bireyselleştirilmiş Eğitim Planı ile her öğrencinin ayrı ayrı hedefleri ve bu hedeflere ulaşmada yol gösteren eğitim plan ve programları belirlenir.

Zihinsel yetersizliği olan bireyler destek eğitim programı

Sosyal ve pratik uyum becerilerinde eksiklikleri ya da sınırlılıkları olan, bu özellikleri 18 yaşından önceki gelişim döneminde ortaya çıkan ve özel eğitim ile destek eğitim hizmetlerine ihtiyaç duyan bireyler içindir.
Learn more

Özel öğrenme güçlüğü olan bireyler destek eğitim programı

Özel Öğrenme Güçlüğü, zekâsı normal ya da normalin üstünde olan bireylerin, standart testlere göre yaş, zekâ düzeyi ve aldığı eğitim göz önünde bulundurulduğunda okuma, matematik ve yazılı anlatım düzeyinin beklenenin önemli ölçüde altında olmasıyla tanısı konulan bir durumdur.
Learn more

Yaygın gelişimsel bozukluklar destek eğitim programı

Özel eğitim hizmetleri kapsamında özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine devam eden yaygın gelişimsel bozukluğu olan bireylerin eğitim ortamlarından verimli ve etkili biçimde yararlanmalarını sağlayan bir programdır.
Learn more